اتاق فرار احضار

اتاق فرار احضار

در این مقاله قصد داریم اتاق فرار احضار که یکی از بازی های مجموعه Escaperoom.ir است، را معرفی کنیم.

اگر به بازی های دلهره آور و مهیج علاقه دارید؛ به شدت این اسکیپ روم به شما پیشنهاد می شود.

تصور کنید در اتاقی اسیر شده‌ اید و تنها یک ساعت زمان دارید تا با حل معما و پیدا کردن کلید نهایی از آن اتاق فرار کنید. این ایده اصلی پشت اتاق ‌های فرار است؛ سرگرمی نسبتاً جدیدی که در مدتی کوتاه به یکی از جذاب ‌ترین و متفاوت ‌ترین گزینه‌ های وقت ‌گذرانی مردم در ایران و جهان تبدیل شده است. هر چند که شاید فضای کلی این اتاق‌ها و حل معماها به فیلم‌ های معمایی یا ترسناک شباهت داشته باشد، جالب است بدانید که اتفاقاً اولین اتاق فرار دنیا را دانشجویی ژاپنی و با ایده گرفتن از بازی ‌های ویدیویی طراحی کرد.

اتاق فرار احضار را به دو دلیل می ‌توان با اتاق های دیگر مجموعه متفاوت دانست:

اولاً احضار یک معمای غیر‌ایرانی است که شخصیت ها و فضای داستان را در یک خانواده انگلیسی ترسیم می‌ کند.

دوماً از نظر تکنیکی و فنی پیشرفته ترین اتاق مجموعه است به‌ گونه ای که در طراحی تمامی عوامل بازی از قبیل عوامل مکانیکی، صوتی، نوری و غیره از تکنولوژی ‌های پیشرفته استفاده شده است.

در اتاق فرار احضار چه می گذرد؟

اسکیپ روم احضار؛ اتاقی که به خاطر فضاسازی و حالت ترسناکش، متفاوت ‌تر از اتاق‌ های فرار دیگر است.

تمام اتاق‌ های فرار سناریویی مشخص و متفاوت دارند که طراحی و دکوراسیون اتاق و حتی حل معماها را تحت تأثیر خود قرار می‌ دهد. اتاق فرار احضار نیز داستان شوم و تلخ دختری از خانواده مارستون را روایت می ‌کند که توسط یکی از عموهایش کشته می شود. اما سرنوشت نحس این خاندان تنها به همین قتل محدود نشده و مدتی بعد، تمامی اعضای خانواده مارستون در یک مهمانی خانوادگی به طرز فجیعی کشته می ‌شوند. دلیل اصلی این قتل و عام هیچ وقت مشخص نمی ‌شود. پلیس می ‌گوید که خانواده مارستون همگی دچار جنون آنی بوده و به همین دلیل به زندگی خود پایان دادند اما بیشتر مردم اعتقاد دارند که روح دخترک همچنان در عمارت مارستون سرگردان است.

اتاق فرار احضار
اسکیپ روم احضار

وظیفه شما در اتاق فرار احضار چیست؟

شما و تیم همراهتان به عنوان گروهی محقق وارد عمارت قدیمی خانواده مارستون می‌ شوید تا پرده از ماجرای این خاندان بردارید. چند روز اول همه‌ چیز به شکل عادی و نرمال می‌ گذرد تا اینکه در خانه قفل شده و اتفاقاتی عجیب رخ می دهند. بازی شما از همین لحظه آغاز می‌ شود و یک ساعت فرصت دارید تا با پیدا کردن سرنخ‌ های مختلف و حل معماها از عمارت مارستون فرار کنید.

فضاسازی اتاق فرار احضار

اگر بخواهیم درباره طراحی اتاق فرار احضار صحبت کنیم به جرأت می توان گفت؛ احضار در بین تمامی اتاق‌ های فرار یکی از بهترین فضاسازی‌ ها و دکوراسیون ‌ها را دارد. اشیا داخل اتاق و طراحی آن به صورتی است که انگار درست از دل سری فیلم ‌های Conjuring بیرون و به دنیای واقعی آمده است. صلیب هایی که در جهت‌‌ های مختلف روی دیوار جا خوش کرده اند، تابلوهایی بزرگ از اعضای خاندان که در نور کم اتاق به سختی دیده می ‌شوند و رعد و برق هایی ناگهانی که برای لحظه ‌ای فضا را حتی دلهره ‌آورتر از قبل می‌ کنند.

همچنین نکته حائز اهمیت این است که دکوراسیون و فضا سازی اسکیپ روم، فقط بهانه ای برای ترساندن نیست بلکه بخش قابل توجهی از معماها با کمک آن‌ها حل می ‌شوند. وسایلی نیز که در بازی نقشی ندارند یا تعامل با آن‌ ها به صورت لمس یا حرکت دادنشان صورت نمی ‌گیرد، مانند اتاق‌ های فرار دیگر با برچسب ‌هایی واضح مشخص شدند. بنابراین حتماً تمامی اشیا را با دقت زیر نظر داشته باشید و بدون هیچ پیش فرض ذهنی به معماها فکر کنید چرا که هر راه حلی، هر چقدر عجیب یا احمقانه از نظر بقیه، می ‌تواند همان راه‌ حل مورد نظر باشد.

اتاق فرار احضار
صلیب هایی که در جهت‌‌ های مختلف روی دیوار قرار دارند

جزئیات اتاق فرار احضار

ژانر اسکیپ روم احضار دلهره آور است که در آن می توانید مهیج ترین و ترسناک ترین لحظات را همراه دوستانتان تجربه کنید.

به یاد داشته باشید شما فقط 60 دقیقه فرصت دارید تا معماها را حل کنید و پیروز بازی شوید پس به همه ی سرنخ ها و محیط اطراف خود دقت کنید.

درجه سختی بازی 8 از 10 می باشد و تعداد نفرات بازی حداقل 4 و حداکثر 10 نفر است.

اسکیپ روم احضار برای خانم های باردار، افراد با بیماری های قلبی یا بیماری های خاص و عزیزان زیر 17 سال به هیچ وجه توصیه نمی شود.

ژانر اسکیپ روم احضار

احضار یکی ازاتاق های فرارترسناک با ژانر دلهره آور است که به لطف المان‌ های ترس خود تجربه ‌ای بسیار متفاوت ‌تر از دیگر اسکیپ روم ها برای شما رقم می ‌زند. برای آن که جذابیت این المان‌ها از بین نرود، از توضیح بیشتر خودداری کرده و توصیه می شود خودتان تمامی آن ‌ها را لمس و تجربه کنید. باید توجه داشته باشید این بازی برای آن دسته از افرادی که به اتاق فرارهای ترسناک با وجود بازیگر علاقمند نیستند، بسیار مناسب است. شما با ترس های لحظه ای و شوک مانند هیجان بسیار زیادی را تجربه خواهید کرد . تفاوت ژانر دلهر آور و ترسناک در همین نکته است که ژانر ترسناک بازیگر دارد. در هر صورت به لطف دکوراسیون و فضاسازی خاص و قوی اتاق و مکانیزم‌ های هوشمندانه طراحی شده، احضار واقعاً ترسناک است.

یکی از مشکلات رایج…

یکی از مشکلات رایج در بسیاری از اتاق ‌های فرار ترسناک که شاهد آن هستیم، کیفیت نسبتاً پایین ‌تر معماهاست که می تواند از تمرکز بیش از حد طراحان روی المان ‌های ترسناک ناشی ‌شود. اما در مورد احضار این مشکل وجود ندارد. هر چند که پاسخ تمامی معماها و سرنخ‌ ها به رمزهایی مختلف منتهی می ‌شود که با کمک آن‌ ها می ‌توانید چندین نوع قفل موجود در اتاق را باز کنید و خبری از مکانیزم‌ های متفاوت و خاص نیست اما همان پیدا کردن رمزها انرژی بسیاری را از شما و تیمتان صرف می کند. و باز کردن قفل ‌ها سخت ‌تر از آن چیزی است که تصورش را می ‌کنید.

برای تجربه این اتاق فرار توصیه می شود با تعداد نفرات بیشتر (حداکثر ظرفیت اتاق فرار) به سراغ آن بروید زیرا که جزء اتاق های فرار بسیار سخت به حساب می ‌آید. حفظ هماهنگی بین تعداد اعضای بیشتر و همکاری با هم شاید در این حالت کمی سخت ‌تر باشد اما مطمئن باشید هر ایده‌ و فکر اضافه ‌ای ارزشش را دارد.

سناریو اسکیپ روم احضار

عمارت مارستون؛ عمارتی شوم و بدنام که هرکس پایش به آنجا رسیده به جنون رسیده یا ناپدید شده و یا زنده از عمارت بیرون نیامده…

عمارت با قیمت پایین به یک خریدار فروخته شده است. صاحب جدید عمارت اخیراً اتفاقات وحشتناکی را تجربه کرده که باعث می ‌شود از یک تیم متخصص در رابطه با احضار روح و ارتباط با ارواح کمک بخواهد.

شما به درخواست صاحب جدید، پا به عمارت مارستون می گذارید.

حالا شما باید راز این عمارت شوم را بر ملا کنید وگرنه…!!

 

بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *