اتاق فرار در تهران

اتاق فرار

.در سال‌های اخیر، از طریق وب‌سایت‌ها، صفحات اینستاگرام یا گفتگو با دوستان خود با یک پدیده نوظهور به نام اتاق فرار آشنا شده‌ایم. اتاق فرار را می‌توان یکی از تفریحات مهیج و سرگرم کننده دانست که در مدت زمان کوتاهی توانسته مخاطبان خود را به خود جلب کند.

اتاق فرار در تهران

در یک فضای مجازی، ما از گوشه‌  های باریک و راهروهای تاریک عبور کردیم. به جای بازی کردن شخصیت ها، ما جنگیدیم، معماها را حل کردیم، دویدیم و نفس می‌کشیدیم، به دام افتادیم یا برنده شدیم و خوشحال بودیم. اتاق‌های فرار با ترکیب ماجراهای واقعی و خیالی شما را به تجربه‌ای متفاوت دعوت می‌کنند. امروز در پایتخت شگفت انگیز ایران، تهران، فرصت خوبی برای کسانی که هیجان و چالش را تجربه می‌کنند وجود دارد که به صورت گروهی در یک فضای واقعی اما در مدت زمان محدود با هم مبارزه کنند، فکر کنند، شکست ب خورند یا برنده شوند.

زمان حل معمای اتاق فرار

همانطور که می‌دانید سناریوهای هر اتاق فرار متفاوت است. و هر یک از آن‌ها به تعداد مشخصی از اعضا نیاز دارند تا ما بتوانیم معمای پیش روی شما را حل کنیم. بنابراین برای استفاده از اتاق فرار، فقط یک ساعت از موبایل و تبلت خود فاصله بگیرید و درگیر یک سناریوی جذاب شوید! با بسته شدن در، تنها سوالی که ذهن شما را به خود مشغول می کند این است که ….

چگونه از اتاق فرار کنیم؟

معماهای اتاق فرار معمولاً ساده یا پیچیده هستند. بعضی از آنها واقعاً به فکر خلاقانه نیاز دارند یا در بعضی از مراحل کافی است برای یافتن معما کمی به محیط اطراف خود توجه کنید. پیشنهاد ما این است که قبل از رزرو اتاق فرار هرگز در مورد داستان آنها سوال نکنید و به خود فرصت حل یک معمای واقعی را بدهید تا بتوانید از وقت خود لذت بیشتری ببرید.

اتاق فرار
حل معمای اتاق فرار

ایده اصلی اتاق فرار

ایده اتاق فرار برای اولین بار در ژاپن در سال 2007 میلادی آغاز شد. در ابتدا بازی‌ها در کافه‌ها و کلوپ‌های مختلف ژاپن برگزار می‌شد. اما ناگهان، فقط در عرض پنج سال، ایده بازی موقعیت خود را به عنوان یکی از مکان‌های ثابت سرگرمی در سراسر آسیا و اروپا تثبیت کرد. 

 در حقیقت، عملکرد اصلی اتاق فرار با بازی های معمولی کمی متفاوت بود. هدف این است که آنچه در فضای بازی‌های رایانه‌ای یا فیلم‌ها دیده‌ایم، این بار در فضای شبیه‌سازی شده با دوستان خود تجربه کنیم. مهمترین مزیت ایده اتاق فرار تقویت مهارت‌های کار تیمی، مهارت‌های فکری، اطلاعات عمومی، دقت و توجه و خلاقیت و از همه مهمتر توجه به محدودیت‌های زندگی است. به همین دلیل اتاق‌های فرار برای گروه‌های دانشجویی بسیار کاربردی، سرگرم کننده و جذاب هستند.

اتاق فرار
اتاق فرار

بازی طالع نحس

سناریو

در این داستان شما گروهی خلافکار هستید که دستگیر شده‌اید و در روز انتقال به دادگاه برای محاکمه، در حالی که باران شدیدی در حال باریدن بود، خودروی شما ارتباطش با مرکز فرماندهی قطع شده و برای آن که در راه گیر نکند، مجبور به تغییر مسیر می‌شود. در همین زمان تغییر مسیر خودرو به جسمی سخت برخورد می کند و چپ می کند. شما از این فرصت پیش آمده استفاده کرده و باید فرار کنید.
در طول شب برای آنکه بیرون نمانید، کاملا اتفاقی و از روی طالع نحستان وارد خانه ی داستان ما می‌شوید. این خانه در واقع متعلق به خانواده التون بوده اما کسی نمی داند که سرگذشت این خانواده چه شده است. چرا هر شب صدای جیغ و ناله از این خانه به گوش می‌رسد؟؟
همه چیز را قبل از ورود به خانه متوجه خواهید شد.

ویژگی‌های آن

این اتاق فرار دارای تم ترسناک و هیجان آور است، همراه با اتفاق‌هایی که هیجان بازی را بیشتر میکند. شما در این بازی 70 دقیقه فرصت دارید.
دکور فوق العاده جذاب که فضاسازی را عمیق‌تر میکند و شما را از زمان حال جدا میکند، چرا که بازی و حوادث در گذشته ای نسبتا دور اتفاق افتاده است.
فضای بزرگ بازی از دیگر نکات طالع نحس است. فضای این بازی حدود ۹۵ متر مربع است که امکان بازی با تعداد بالای نفرات (بین 4 تا 10 نفر) نیز امکان پذیر است.
معمای های منطقی و چالش برانگیز از دیگر نکات بازی طالع نحس است که برای گروه های حرفه ای نیز قطعا جذاب خواهد بود.

اتاق فرار
طالع نحس

بازی آخرین نفر

سناریو

محل: آلمان، هامبورگ، ۱۹۹۶

در روز سه شنبه، ۱۳ اکتبر در جریان طرح بازسازی یکی از مناطق در حاشیه‌ی شهر هامبورگ، تصمیم به تخلیه و تخریب تمام این منطقه گرفته شد. در پی این تصمیم، دستور تخریب مدرسه‌ی قدیمی «هرسن» نیز داده شد.
«هرسن» که به خوابگاه بینوایان نیز شهرت داشت، یک مدرسه‌ی شبانه روزی بود که کودکان بی‌سرپرست را ثبت‌نام می‌کرد. کودکان عجیب و گاه ترسناکی که هیچ مدرسه‌ی دیگری حاضر به پذیرفتن آن‌ها نبود.

روز جمعه ۱۶ اکتبر مدرسه به صورت کامل تخلیه شد. اما مطابق با لیست یک نفر کم بود، “آخرین نفر این لیست یعنی «سوفی اشمیت»! جستجو برای یافتن او در مدرسه و مناطق اطراف هیچ فایده‌ای نداشت و مفقود شدن سوفی اشمیت به یک پرونده‌ی غیرقابل حل تبدیل شد. پرس و جو از مسئول پیر مدرسه هم به علت کر و لال بودن وی راه به جایی نبرد!

روز یک شنبه ۱۸ اکتبر فردا صبح عملیات تخریب مدرسه آغاز می‌شود. اما پیش از تخریب، تصمیم گرفته می‌شود برای بار آخر یک عملیات جستجو در مدرسه صورت گیرد تا شاید اثری از سوفی یافت شود.
شما و گروهتان مامور می‌شوید تا امشب به جستجو در مدرسه‌ی هرسن بپردازید. اگر شما تایید کنید که سوفی در مدرسه نیست، مدرسه تخریب خواهد شد.
یادتان باشد، اگر سوفی در مدرسه باشد اما شما موفق به یافتن او نشوید، مسئول‌ زنده به گور شدن او خواهید بود!

ویژگی‌ها

آخرین نفر
اتاق فرار آخرین نفر

آخرین نفر از بزرگترین بازی های حال حاضر کشور است که با فضاسازی خاصی طراحی شده. این بازی که محصول سال ۱۴۰۰ مجموعه است، اولین اتاق فرار ترسناک با تم مدرسه میباشد.  فضاسازی قدیمی یک مدرسه با تمامی جزئیات و بخش های مدرسه از ویژگی های آخرین نفر است. پیشنهاد ما این است قبل از تجربه آخرین نفر حتما طالع نحس را بازی کرده باشید.

 

بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *