اتاق فرار رهایی

اتاق فرار رهایی

شما در اتاق فرار رهایی از مجموعه اسکیپ اسکری، قرار است داستانی ترسناک و دلهره آور را تجربه کنید. این یک بازی بسیار مهیج است که اول از همه نیاز به یک گروه هماهنگ دارید تا بتوانید خودتان را از هتل مورد نظر نجات دهید.

تعداد افراد ایده آل برای گروه اسکیپ روم دقیقاً مشخص نیست. این موضوع تا حد زیادی بستگی به فضای اتاق و ژانر بازی دارد. ولی در اغلب موارد حداقل 4 نفر برای انجام بازی کفایت می کند. اما فراتر از بحث تعداد، باید به یک چیز مهم تر فکر کنید. افرادی که در بازی قرار است با شما همکاری کنند، باید سریع و خلاقانه فکر کنند.

نسل جدید اسکیپ روم ها، پازل ها و معماهای جالب تر و خلاقانه تری دارند. در ضمن، بیشتر اوقات نیاز به چابکی بدن و سرعت عمل است. این روزها دیگر خیلی از اتاق ها به صورت موازی و غیرخطی طراحی می شوند. یعنی مسیرهای مختلفی برای حل پازل ها و معماها وجود دارد و تیم شما مجبور است همزمان چند کار انجام دهد. پس مطمئن شوید که هم تیمی هایتان از مهارت های ریاضی، هوش و قدرت بدنی برخوردار باشند.

ولی این نکته را فراموش نکنید که بازی با دوستانی که کمی ترسو هستند، هیجان بیشتری دارد!

اتاق فرار رهایی
تجربه ای هیجان انگیز در اتاق فرار رهایی

در اتاق فرار رهایی ده لایه لباس نپوشید!

حالا می خواهیم با کلمه OverDress آشنا شویم. این کلمه برای افرادی استفاده می شود که بیش از حد لباس می پوشند. برای اسکیپ روم رهایی لازم نیست اُوِردِرِس کنید و ده لایه لباس بپوشید. گوشی و … هم که اجازه نمی دهند داخل ببرید. پس یک دست لباس راحت بپوشید.

به دقت به حرف های گیم‌ مستر گوش کنید!

قوانین بازی اتاق فرار رهایی و راهنمایی های اولیه، فقط چند تا حرف پوچ و بلااستفاده نیستند! با گوش دادن به همین حرف هاست که شما درک می کنید چه کاری باید انجام بدهید. به علاوه، ممکن است سرنخ هایی ارائه شود که بعداً مفید باشد …!

در بعضی از اسکیپ روم ها، برای حل معماها باید با دیدگاه منحصر به فرد شخصیتی که در سناریو به جایش هستید، فکر کنید. یعنی با نگرش او به مسئله نگاه کنید.

همین قبل بازی و لا به ‌لای صحبت های گیم مستر قرار است با شخصیت و سناریو آشنا شوید. پس بهتر است خوب به حرف هایش دقت کنید.

یک آلفا برای تیم پیدا کنید!

قبل از ورود به اتاق یک “آلفا” برای تیم انتخاب کنید. این شخصیت، علاوه بر حل معما یا پیدا کردن سرنخ وظایف دیگری هم دارد. سنجش میزان زمان باقی مانده، تمرکز روی کارهای انجام نشده، دادن وظایف به دیگران و اطمینان از برقراری ارتباط مؤثر بین اعضای تیم از وظیفه های آلفاست. در حالت ایده آل، بهتر است آلفا یک بازیکن با تجربه و دارای قابلیت رهبری باشد.

هتل های ترسناک جهان

در مقاله اتاق فرار هتل جهنمی تعدادی از هتل های ترسناک جهان را معرفی کردیم در این جا نیز قصد داریم بعضی دیگر از آن ها را معرفی کنیم:

هتل دل سالتو (سن آنتونیو، کلمبیا)

دل سالتو یکی از مشهورترین هتل‌ های تسخیرشده محسوب می شود که در حال حاضر موزه زیستی و فرهنگی است. قبل از تبدیل شدن به موزه، دل سالتو به عنوان یکی از لوکس ‌ترین مقصدها برای نخبه‌ ها و پولدارهای کلمبیا شناخته می‌ شد.

اما شاید برایتان جالب باشد که بدانید شهرت اصلی این هتل به خاطر خودکشی های زیادی است که در آن جا مشاهده شده است! تاریخ نشان می دهد که تعداد نسبتاً زیادی از مهمان‌ های هتل دل ‌سالتو خودشان را از ارتفاع 515 فوتی که رو به‌ روی هتل است، به پایین دره پرت کرده اند!

وقتی این هتل در دهه 1990 رها شد، شهرت زیادی به تسخیر شده بودن پیدا کرد تا حدی که ساختمان این هتل، رودخانه بوگوتا و جاده‌های پیچ در پیچ منتهی به عمارت، تبدیل به یکی از مقاصد اصلی گردشگرها و محققین ماوراءالطبیعه از سراسر جهان شد.

هتل بورچیانی (فلورانس، ایتالیا)

هتل بورچیانی برای آن هایی که قصد سفر به هتل‌ های تسخیر شده و ترسناک را دارند، می‌ تواند یک پیشنهاد عالی باشد. با رزرو یکی از اتاق‌ های این هتل شما می‌ توانید شب را در محل زندگی بنیتو موسولینی، یکی از ترسناک ‌ترین نقاط فلورانس بگذرانید. این هتل دهه 1930 یکی از محل ‌های گشت ‌و گذار و تفریحی موسولینی دیکتاتور بزرگ ایتالیایی بود.

این مکان، به این جهت به عنوان یکی از ترسناک ترین هتل های جهان معرفی شده که طبق گزارشات، روح یک پیرزن در حال بافتن لباس و همچنین روح یک خدمتکار در سالن‌ ها دیده شده است.

مسافرهای نترسی که برای مدتی در این کاخ اقامت داشتند، احساس تماشای یک موجود ناشناخته را داشتند.

هتل لانگهام (لندن، انگلستان)

یکی از مهم ‌ترین و البته تاریخی ‌ترین هتل‌ های شهر لندن، هتل لانگهام است که از سال 1865 مشغول پذیرش مهمان‌ های زیادی از سراسر دنیاست. هتل لانگهام، اولین هتل لوکسی بوده که در لندن افتتاح شد و به همین خاطر، در اوایل کار استقبال زیادی داشت.

این هتل محل اصلی اقامت افراد مشهور و سلطنتی بریتانیا بوده است. افرادی که ظاهراً بعد از مرگشان هنوز که هنوز است قصد ندارند دست از سر این هتل بردارند!

جزئیات اتاق فرار رهایی

اسکیپ روم رهایی بازی ترسناک در فرار از هتل است که با ژانر دلهره ‌آور و ترشح آدرنالین شما را به اوج هیجان خواهد رساند.

هرگز این بازی را از دست ندهید. این بازی با دکوری متفاوت و سناریویی جذاب به عنوان یکی از برترین بازی‌ های اتاق فرار شناخته می‌شود.

به یاد داشته باشید شما فقط 7۰ دقیقه فرصت دارید خود را از اسکیپ روم، فراری داده و پیروز بازی شوید پس به سرنخ ‌ها توجه کرده و با دقت بالا معما‌ها را حل کنید.

درجه سختی بازی 8 از 10 می باشد و میزان ترس در آن 90 درصد و درجه معمایی بازی 70 درصد می باشد.

اتاق فرار رهایی برای خانم های باردار، افراد با بیماری های قلبی یا بیماری های خاص و عزیزان زیر 16 سال به هیچ وجه توصیه نمی شود.

اتاق فرار رهایی
ژانر دلهره آور در اتاق فرار رهایی

ژانر دلهره آور

دلهره آور یا مهیج (Thriller) یک ژانر در ادبیات، فیلم و بازی است که در آن از تعلیق، کشش و هیجان به عنوان عناصر اصلی استفاده شده‌ است.

این ژانر در زیر رده ژانرهای رازآلود و جنایی محسوب می ‌شود و شباهت نزدیکی نیز با ژانر ترسناک دارد.

سناریو اتاق فرار رهایی

شما به مسافرت رفته و در هتلی اقامت دارید. اما اتفاقات درون هتل سبب شده اکنون از دست دختر جن زده هتل به امید رهایی فرار کنید.

شما به جنگل رسیده و یکدیگر را گم خواهید کرد. اما این پایان ماجرا نیست و باز شما را پیدا خواهد کرد.

در یک مکان امن شما فقط 70 دقیقه فرصت دارید فرار کنید. به دنبال سرنخ‌ها باشید تا شاید بتوانید راه خروج را بیابید.

 

بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *