اتاق فرار روانی

اتاق فرار روانی

مجموعه ی انیگما در اتاق فرار روانی (سایکو) برای بار دیگر به گذشته سفر کرده است و این بار در داستانی واقعی بازیکنان اتاق فرار را در چالشی جذاب و هیجان انگیز غرق می کند، طراحی و اجرای اتاق فرار با موضوعاتی که بازیکنان را به گذشته های دور منتقل می کند، کاری بسیار سخت و دشوار است، زیرا که برای اجرای این نوع اتاق های فرار می بایست دقت و درایت بسیار زیادی را صرف نمود، در این مدل اتاق ها نباید از هیچگونه وسیله ای که در دنیای کنونی وجود دارد استفاده شود، اینگونه بازی ها معمولاً دارای روش های متفاوتی از روش های ارتباطی در دنیای کنونی برای ارتباط گیم مستر و بازیکنان بهره می گیرند. در اینگونه اتاق ها تلفن، بی سیم، موبایل، مانیتور و … جایی ندارند.

سناریو و ایده اتاق فرار روانی

داستان اتاق فرار روانی مربوط به اتفاقاتی در سال 1893 در حوالی شهر شیکاگو آمریکا و در هتلی مرموز می باشد، داستان از این قرار است که دکتر هاروارد هولمز ملقب به اچ اچ هولمز مالک هتلی مخوف است که تا کنون هیچ یک از مهمانان این هتل از آن جان سالم به در نبرده اند، هولمز که یه قاتل روانی است، در آزار و اذیت، ضرب و شتم و هلاک نمودن مهمانان خود از هیچ رفتاری دریغ نمی کند، او برای کشتن و آزار مهمانان هتل از هر روشی استفاده می کند، برخی را با گازهای سمی می کشد، برخی را آن قدر شکنجه می دهد تا جان دهند، جنازه ی قربانیان نیز از این هتل خارج نمی شوند، برخی از جنازه ها به دیگ های بزرگ اسید سپرده می شوند و برخی دیگر در آتش سوزانده می شوند. این سرنوشت شوم سرنوشت تمام مهمانان این هتل بوده است.

و اما…

این بار شما در این هتل قرار گرفته اید و برای نجات جان خود تنها 60 دقیقه زمان دارید. یا فرار کنید و یا توسط دکتر روانی کشته شوید.

اتاق فرار سایکو که دومین تجربه اتاق فرار ترسناک توسط مجموعه ی انیگما به شمار می رود و به جرأت می توان ادعا کرد که کیفیت معماها، کیفیت فضاسازی، کیفیت القای هیجان به بازیکنان در این اتاق بسیار بالاست و می تواند به راحتی بازیکنان در تحت تأثیر قرار داده و بهترین هیجان را به آن ها القا کند.

اتاق فرار روانی
اتاق فرار سایکو

جزئیات اتاق فرار روانی

اسکیپ روم سایکو، یک بازی ترسناک در فرار از هتل است که با ژانر وحشتناک لحظات هیجان انگیزی را برای شما رقم خواهد زد. این بازی با دکوری متفاوت و سناریویی جذاب به عنوان یکی از برترین بازی‌ های اتاق فرار شناخته می‌ شود.

به یاد داشته باشید شما فقط 60 دقیقه فرصت دارید خود را از اتاق فرار، فراری داده و پیروز بازی شوید. پس به سرنخ ‌ها توجه کرده وبه همه چیز در اطراف خود دقت داشته باشید.

درجه سختی بازی 9 از 10 می باشد و تعداد نفرات بازی حداقل 4 نفر و حداکثر 7 نفر می باشد.

اتاق فرار روانی برای خانم های باردار، افراد با بیماری های قلبی یا بیماری های خاص و عزیزان زیر 16 سال به هیچ وجه توصیه نمی شود.

ژانر وحشتناک

ادبیات وحشت یا داستان ترسناک، روایتی است که خواننده و بازیگران را تکان دهد و در او احساس ترس، تنفر یا انزجار را برانگیزد. این ژانر شامل داستان کوتاه و بلندی است که موضوعات متنوعی مثل قتل، خودکشی، شکنجه، آشفتگی ‌های روانی، حضور ارواح، انسان‌های خون‌ آشام، بختک، جن‌ گیری، جادوگری و… را شامل می ‌شود و با اعمال اسرارآمیزی مثل قدرت نفوذ به ارواح در انسان و حرف زدن اشیاء، آن بخش از تخیل که نیروهای بازدارنده‌ ی ضمیر خود آگاه را تحت اختیار خود دارد، آشکار می ‌کند، از این نوع ژانر در بسیاری از فیلم ها و سناریو اتاق های فرار استفاده شده است که همراه با دکور مناسب می تواند حس سوار شدن بر قصه را به بیننده و بازیکن القا کند.

با این وجود بسیاری از مخاطبان اتاق فرار کم و کان با اتاق فرارهایی با ژانر بسیار ترسناک (ژانر وحشت) ارتباط خوبی برقرار نمی کنند و این گروه از عزیزان بیشتر مایل به حضور در اتاق فرارهایی با ژانرهای معمایی هستند.

اتاق فرار روانی
ژانر وحشت در اتاق فرار

برخی از هتل های ترسناک جهان

طبق گزارشات داده شده یک سری هتل در جهان وجود دارند که خودشان حکم یک اتاق فرار را دارند؛ در ادامه قصد داریم تعدادی از آن ها را معرفی کنیم.

هتل تاج محل پالاس (بمبئی، هند)

“دابلیو چمبرز” یکی از معمارهای هتل تاج محل پالاس در کشور هند بود. چمبرز که نقشه‌ های پیچیده و هنرمندانه ‌ای برای هتل تهیه کرده بود، وقتی یک سفر به انگلستان کرد و برگشت، متوجه شد که ایده ‌هایش آن طور که برنامه‌ ریزی شده بود عملی نشده اند. یعنی هتل به یک صورت دیگر ساخته شده است!

افسانه‌ های محلی می گویند که چمبرز، عصبانی از این که بدون اطلاعش هتل را ساختند، خودش را از طبقۀ پنجم پرت می ‌کند پایین و جان به جان آفرین تسلیم می ‌کند. مهمان‌ های این هتل می گویند که هنوز می شود چمبرز را دید که با چشم‌ های خیس در حال گشتن در سالن‌ های هتل است و از ایده‌ هایش می گوید …

کلبه‌ های آدوبون (نیواورلئان، آمریکا)

کلبه ‌های آدوبون (Audubon Cottages) اولین بار اواخر قرن 18 ساخته شدند. و به نام طبیعت‌ گرد و نویسنده مشهور، جان جیمز اودوبون که در نیمه اول قرن 19 در یکی از کلبه‌ ها زندگی می ‌کرد نامگذاری شده اند.

این مکان تاریخی هم مثل خیلی از املاک تاریخی ایالت نیواورلئان، گویا تسخیر شده است و اتفاقات عجیب زیادی را پشت سر گذاشته است. کلبه شماره دو و کلبه شماره چهار ظاهراً مکان‎ های اصلی هستند که فعالیت‌ های ماوراءالطبیعه زیادی در آن ها تجربه شده است.

صداها و زمزمه‌ های عجیب، احساس حضور افرادی نامرئی و لمس شدن بیشترین گزارش‌ هایی هستند، که در مورد کلبه‌ های آدوبون در میان مردم پخش می شود.گفته می شود که کلبه شماره چهار، اغلب میزبان روح یک سرباز کنفدراسیون است که دوست دارد رادیو همیشه موسیقی محلی پخش کند!

اتاق فرار روانی
هتل های ترسناک جهان

خانه مارشال (ساوانا، آمریکا)

خانه مارشال یکی دیگر از مخوف ترین و ترسناک ترین هتل های دنیا است که سال 1851 ساخته شده است. این هتل 68 اتاق دارد که سربازان اتحادیه را در طول جنگ داخلی در خودشان جا می‌دادند. تا به حال گزارش‌ های متعددی از مهمان‌ ها شنیده شده است که گفته اند روح این سربازها هنوز در راهروها قدم می‌زند. این هتل که قدیمی ‌ترین هتل ساوانا محسوب می شود، تا حالا سه بار به عنوان بیمارستان فعالیت کرده است. یک بار برای سربازهای جنگ داخلی و دو بار برای قربانیان بیماری همه ‌گیر تب زرد. طی این یک سری اتفاقات عجیب در آن گزارش شده است.

 

بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *