اتاق فرار شام آخر

اتاق فرار شام آخر

اتاق فرار شام آخر دارای داستانی با درون مایه ترس و وحشت در فضای یک رستوران است. با تم داستانی جنایی که در طول بازی شما را وارد محیطی کاملاً متفاوت با تم وحشت می کند و فضا را به کلی برای شما تغییر می دهد. اگر شما هم علاقه دارید که این هیجان را تجربه کنید حتماً پیشنهاد می کنیم، لحظاتی را در اتاق فرار شام آخر سپری کنید.

نکته مهم: در صورتی که بازی های اتاق فرار تجربه جدیدی برای شماست، توصیه می شود ابتدا بازی های با درجه سختی پایین تر را تجربه کنید، زیرا این اسکیپ روم جز بازی های سخت محسوب می شود.

طراحی اسکیپ روم شام آخر

اتاق فرار شام آخر سناریویی دارد که بخش ابتدایی آن‌ را احتمالاً همه ما بارها تجربه کردیم. همه‌چیز از وقتی شروع می‌ شود که شما و دوستانتان از سفر بازگشته و نیمه شب به تهران می ‌رسید. بله همان زمان از روز که دیگر از آن لذت و خوشگذرانی سفر، حالا دیگر حسی جز گرسنگی و خستگی باقی نمانده است. به همین خاطر به دنبال رستورانی می‌گردید که این ساعت باز باشد. بعد از کمی گشت و گذار در شهر، در نهایت رستورانی را پیدا می‌ کنید که چراغ‌ هایش روشن است. بعد از سفارش و زمان زیادی که انتظار می کشید تازه متوجه می شوید که چه اشتباهی مرتکب شده اید!

شام آخر سناریویی بسیار جذاب و هیجان‌انگیز دارد، یکی دیگر از آن سناریوها و داستان‌ هایی که خبر از تجربه ‌ای دلهره‌ آور و ترسناک می ‌دهد. از این بابت هم خیالتان راحت باشد، المان‌ های مختلف اتاق در ترساندن شما و تیمتان کاملاً موفق عمل می کنند و گاهی حتی حل معما هم کمی با ترس و لرز همراه می شود.

نکات قابل توجه در طراحی بازی

نکته مثبت دکور این بازی اتاق ابتدایی بازیست که شما با یک رستوران معمولی رو به رو می شوید و در ادامه روند بازی هم دکوراسیون اتاق (ها) کاملاً با سناریو مطابق است. قفل ها به شدت روتین هستند و قطعاً مشابه آن ها را دیده اید.

یک نکته منفی طراحی این اتاق فرار، تعداد کم میزها و صندلی‌ ها و نبود بسیاری از آیتم‌ های ساده اما مرتبط به فضای رستورانی، اجازه نمی ‌دهد که واقعاً حس یک رستوران مخوف و ترسناک به بازیکنان القا شود. هر چند خوشبختانه فضاهای دیگر و مخفی اتاق در جبران این فضاسازی عالی عمل کرده و آن حس اتاق فرارهای قبلی را برایمان تکرار می‌ کنند.

اما از این ایراد کوچک و البته سلیقه ‌ای بگذریم، اسکیپ روم شام آخر در زمینه به چالش کشیدن شما و همراهانتان کاملاً موفق عمل می ‌کند. معماهای این اتاق کمی سخت‌ تر از اتاق‌ های دیگر به نظر می ‌رسند و گاهی برای حل یک معما چندین راه حل مختلف به ذهنتان خواهد رسید که همین امر می تواند شما را عصبی کند.

اتاق فرار شام آخر
لحظات هیجان انگیز در اسکیپ روم شام آخر

ایده اتاق فرار شام آخر

اتاق فرار شام آخر سناریوی قابل قبولی دارد و کاملاً شما را در جریان بازی قرار می دهد، به طوری که وقتی در اتاق انتظار تعبیه شده توسط مجموعه هستید، گیم مستر سناریو بازی را برای شما تعریف می کند. شما به شدت جذب بازی می شوید و با ورود به اتاق اصلی و شروع بازی شما محو داستان می شوید ایده بازی و اسم بازی بسیار جذاب و خلاقانه انتخاب شده است.

روند بازی

روند این بازی به مانند دیگر بازی های مجموعه Escaperoom.ir متوالی است و هر معما برای حل شدن معمای بعدی ضروری است. معماها کاملاً استاندارد و تماماً ذهنی هستند و نیاز به مهارتی خاص و یا کار فیزیکی ندارد. همچنین مطابقت زیادی با تم بازی دارند که باعث می شود این بازی از نظر معمایی نمره خیلی بالایی بگیرد.

معماهای چالش برانگیز زیادی (در عین استاندارد بودن) در بازی وجود دارند که زمان 70 دقیقه ای بازی کاملاً نشانگر سطح بالا معماهاست. در اتاق فرار شام آخر نوعی معما هم وجود دارد که بسیار بکر و خاص است و نظیر آن را ممکن است تا آن لحظه تجربه نکرده باشید.

شام آخر احتمالاً شروع کندی برایتان خواهد داشت زیرا با توجه به فضاسازی متفاوت اتاق اصلی، طول می‌ کشد تا اولین سرنخ ‌های کارآمد را پیدا کنید. از طرفی دیگر باید طراحی معماها را به خاطر روند مناسب و غیر خطی بودن آن ‌ها ستایش کرد، به عبارت دیگر در کل بازی هر سرنخی تا آخرین لحظات کاربرد خودش را نشان ندهد.

جزئیات اتاق فرار شام آخر

اگر علاقمند به تجربه ترس و دلهره هستید اصلاً اسکیپ روم شام آخر را از دست ندهید.

درصد سختی اسکیپ روم شام آخر 85 درصد است.

زمان بازی 7۰ دقیقه است و ژانر آن دلهره آور است. این به آن معناست که شما بازیگر را در بازی نخواهید دید اما از ترس های لحظه ای لذت خواهید برد. تعداد نفرات بازی حداقل 4 نفر و حداکثر 6 نفر می باشد.

این اتاق فرار برای خانم های باردار، افراد با بیماری های قلبی یا بیماری های خاص و عزیزان زیر 16 سال اصلاً توصیه نمی شود. این بازی معماهای منطقی و سختی دارد و طبق نظرسنجی ها درجه سختی بالایی از لحاظ حل معماها دارد. اما تجربه کردن این بازی لذت خاص خودش را دارد.

این نکته را باید در نظر داشت که اسکیپ روم شام آخر در دسته بازی های سخت به حساب می آید. و شما برای لذت بردن از این بازی بهتر است که قبلاً اسکیپ روم های دیگری را تجربه کرده باشید.

اتاق فرار شام آخر
تجربه لحظات دلهره آور در رستوران

سناریو اسکیپ روم شام آخر

داستان بازی اتاق فرار شام آخر از این قرار است که:

بعد از یک مسافرت لذت بخش و طی کردن مسیر پر از ترافیک بلأخره وارد شهر می شوید. آخر وقت است و اکثر رستوران ها تعطیل هستند تا اینکه در نهایت به یک رستوران می رسید و بی خبر از اتفاقاتی که قرار است تجربه کنید وارد رستوران می شوید. مسئول رستوران که قیافه عجیبی هم دارد و سفارش شما را می گیرد، نگاه های عجیبی به شما می کند، از شما می خواهد که منتظر بمانید…

زمان زیادی از ثبت سفارش شما می گذرد. درست همان زمانی که از انتظار خسته می شوید و قصد ترک رستوران را دارید متوجه می شوید که درب خروج قفل است! و رستوران به جز آن درب، راهی برای خارج شدن ندارد!

در همین حین ناگهان صدای آن مرد را از پشت درب می شنوید؛ “دو سال پیش من هم مثل شما بودم، کنار دوستانم شاد بودم اما یک شب اتفاقی برای ما افتاد، یک اتفاق وحشتناک! از آن ماجرا فقط یک نفر زنده ماند! من، فقط من زنده ماندم و می خواهم که شما هم دردی که من و دوستانم چشیدیم رو تجربه کنید.”

شما فقط ۷۰ دقیقه وقت دارید که از آن جا خارج شوید و خودتان را نجات دهید! وگرنه اتفاقات وحشتناکی در انتظار شماست…!

 

بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *