اتاق فرار شب سیزدهم

اتاق فرار شب سیزدهم

یکی از بازی‌های ترسناک مجموعه Escaperoom.ir، اتاق فرار شب سیزدهم با دکوری متفاوت و خیره‌ کننده است! در واقع شما با یک اتاق فرار ترسناک (و نه سافاری وحشت) رو به رو هستید یعنی هم معماها را باید حل کنید و هم یک تجربه کاملاً متفاوت و عمیق خواهید داشت.

نقد اسکیپ روم شب سیزدهم

چهار راه جهان کودک این روزها شاید نمادی از مدرنیته و پیشرفت شهر تهران باشد اما اگر اهل اسکیپ روم باشید این منطقه را به جای آن که با برج ها و مجتمع های اداری بشناسید، بلکه با یک روستای قدیمی مرموز می ‌شناسید، روستایی از دل فرهنگ سنتی ایرانی!

اتاق انتظار مشترک بسیار جالبی برای بازی های شب سیزدهم و نسخه جدید احضار آماده شده است، که فقط اگر کمی المان های بیشتری داشت می‌ شد که به چشم یک فضای اتاق فرار کامل به آن نگاه کرد و یکی از جالب ترین و جذاب ترین اتاق انتظارهای حال حاضر به شمار می رود.

ایده اتاق فرار شب سیزدهم

ایده و سناریو بازی و حتی اسم بازی نشانگر توجه به باورهای سنتی و خرافه های ترسناک است، که به طبع سناریوی کلاسیک بازی هم به همین باورها و خرافات اشاره دارد، مسئله ای که طبعاً در میان طراحان اتاق فرار بسیار کم ‌تر به آن توجه شده؛ شاید اگر التفات ها به اتاق فرار بیشتر بود، مانند فیلم “خوابگاه دختران” و یا معدود فیلم های ترسناک ایرانی سال ها در خاطرات ماندگار می شد.

اتاق فرار شب سیزدهم
اسکیپ روم شب سیزدهم

دکوراسیون طراحی بازی

طراحی و دکور بازی نقطه عطف اتاق فرار شب سیزدهم است؛ جدای از تم بسیار سخت، تنوع فضاهایی که در آن‌ها بازی را سپری خواهید کرد و کیفیت بسیار بالای ساخت فضاها و نحوه فوق العاده فضاسازی که بازیکنان به راحتی می توانند خود را در سناریو و داستان بازی قرار داده و محیط را درک کنند و صدای دقیق هر فضا را لمس خواهند کرد.

بخش دکور و فضاسازی، اسکیپ روم شب سیزدهم را تبدیل به نگین درخشنده این مجموعه کرده است.

قفل ساعتی خاص ترین قفل به کار رفته در این اتاق است.

روند بازی

بازی بدون محدودیت بصری شروع می ‌شود. روند معمایی بازی سیر صعودی کاملاً ملموسی داشته و هرچه بازیکنان پیش می‌ روند با معماهای جذاب تری رو به رو خواهند شد.

روند کلی بازی به ‌شدت وفادار به تمام کارهای مجموعه Escaperoom.ir بوده و حتی اگر یک بازی از این مجموعه را پیشتر تجربه کرده باشید خواهید فهمید که این اثر از همان مجموعه است و امضای خاص بازی سازی طراحان مجموعه در آن واضح است.

همان‌ طور که در بخش دکور و طراحی بازی اشاره شد، فضاسازی بازی متکی بر دیدگان بازیکنان نیست و شما رایحه فضا و صدای مخصوص هر فضا که بسیار عالی مهندسی صدا شده است را تجربه خواهید کرد و غرق در فضا و سناریو این اتاق خواهید شد.

شما جدای از حل معما و باز کردن قفل در روند بازی درگیر یک پیچیدگی بسیار جالب و لحظات ترسناک و خاصی خواهید شد.

شیوه ترس اسکیپ روم شب سیزدهم با سایر بازی های مجموعه تفاوت داشته است. اما باز هم نقش عمده در ایجاد لحظات ترسناک، به وسیله فضاها و شیوه ساخت دکور است.

بازی کلاسیک بوده و زمان در آن لحاظ می‌ شود و شما همواره از راه مانیتور از باقی مانده زمان خود مطلع خواهید شد.

چگونه از پس این اتاق فرار بر بیایم؟

روند بازی بسیار ساده ا‌ست. همان طور که می دانید، شرکت کننده ها در یک اتاق حبس می شوند و باید سعی کنند قبل از تمام شدن مهلت بازی (60 دقیقه زمان دارند) از اتاق خارج شوند. پس مثلث این بازی از اضلاع اتاق، تیم و زمان تشکیل شده است.

به محض این که شمارش معکوس شروع شود، طبق سرنخ های داده شده، شما باید شروع کنید. به شدت به همه چیز دقت داشته باشید و سعی کنید هیچ چیز را از قلم نیندازید. ذهنتان را کاملاً باز بگذارید و اصلاً محدود فکر نکنید. سرنخ های بازی ممکن است هر جایی باشند.

همزمان با تقسیم کار و پیگیری سرنخ ها به صورت جداگانه، سعی کنید برای حل کردن معماها به همدیگر کمک کنید. فراموش نکنید اسکیپ روم شب سیزدهم اصلاً یک بازی فردی نیست. اینجا تعامل و همکاری حرف اول را می زند. و حتی به عنوان اصلی ترین رمز موفقیت افراد در اتاق فرار از کار تیمی یاد می شود.

اتاق فرار شب سیزدهم
لحظات هیجان انگیز در اتاق فرار شب سیزدهم

جزئیات اتاق فرار شب سیزدهم

اگر علاقمند به ترس و دلهره در فضای ایرانی هستید تجربه ی این اسکیپ روم را از دست ندهید. فضایی متفاوت و دلهره آور که ترس های لحظه ای و کاملاً منطقی دارد.

درصد سختی اسکیپ روم شب سیزدهم 80 درصد است.

زمان بازی ۶۰ دقیقه است و ژانر آن دلهره آور و ترسناک است. تعداد نفرات بازی حداقل 4 نفر و حداکثر 7 نفر می باشد.

برخلاف دیگر ژانرهای اتاق فرارهای مجموعه که در سبک دلهره آور است و شما برخوردی با بازیگر (اکتور) ندارید، در این بازی ممکن است گاهی حضور بازیگر را در کنار خود حس کنید.

حتماً دقت کنید که در این بازی لباس های راحت بپوشید و از پوشیدن لباس هایی که به آن‌ ها علاقه دارید پرهیز کنید!

اگر مبتلا به آسم هستید، قبل از بازی این مسئله را به بازیگردان (گیم‌ مستر) اطلاع دهید.

این اتاق فرار برای خانم های باردار، افراد با بیماری های قلبی یا بیماری های خاص و عزیزان زیر 16 سال اصلاً توصیه نمی شود.

سناریو اتاق فرار شب سیزدهم

در اتاق فرار شب سیزدهم شما با یک سناریوی ترسناک و دکور جذاب رو به رو می شوید. البته این جا هم شما با یک اتاق فرار و کلی معما سروکار دارید که تجربه جدیدی را برایتان رقم خواهد زد.

داستان بازی اتاق فرار شب سیزدهم به این صورت است که:

مردم در یک روستای نفرین شده شب سیزدهم هر ماه منتظرند تا نفرین بلقیس سراغ یکی از بچه هایشان بیاید و جانش رو بگیرد.

آنها تا ابد تقاص مرگ بی ‌رحمانه‌ ی اختر، دختربچه ‌ی بلقیس را خواهند پرداخت. مگر آن که افرادی حاضر شوند بهای باطل شدن دائمی نفرین را بپردازند… ‌

این مردم از شما کمک میخواهند و شما باید بروید و نفرین بلقیس را برای همیشه نابود کنید.

 

بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *