اتاق فرار شیوع

اتاق فرار شیوع

اتاق فرار شیوع یک اسکیپ روم مجازی و آنلاین است. که در این مقاله قصد داریم کمی راجع به آن صحبت کنیم.

این اسکیپ روم شامل معماهای جذاب، قفل‌ های مختلف و چالش های هیجان‌ انگیزی است که ذهن بازیکنان را درگیر خواهد کرد.

معرفی اتاق فرار شیوع

حتی تصور این که چه کسب و کارهایی در این سال های اخیر که درگیر به خاطر حضور ویروس کرونا آسیب دیده ‌اند، واقعاً سخت و وحشتناک است. بسیاری از کسب و کارها توانستند در این دوران با اشکال مختلف فعالیتشان را ادامه دهند یا خدمات جدید و مناسب این دوران را ارائه کنند.

پیش از قرنطینه، اتاق‌های فرار یکی از سرگرمی ‌های مورد علاقه طرفداران اسکیپ روم بوده است که تلاش مجموعه ها نیز بر این بود که بتوانند بهترین سناریو و دکور را برای حضور شما و تیمتان آماده کنند.

حالا که شرایط طوری است که به خاطر سلامت خود، خانواده و هموطنانمان باید تا حد امکان کمتر در مجامع عمومی حضور داشته باشیم. همچنین رفتن به اسکیپ روم‌ ها و تفریح ‌های این شکلی چندان درست و منطقی نیست.

اما مجموعه Escaperoom.ir راه حل خلاقانه و جالبی برای این وضعیت ترتیب داده است تا طرفداران حل معما و سناریوهای جذاب بیکار نمانند؛ آن هم چیزی نیست جز اتاق فرار آنلاین!!

ایده اتاق فرار شیوع

تیم سازنده برای سناریو اولین اتاق فرار آنلاین خود به سراغ همان فضا و ایده ‌ای رفتند که مسبب به وجود آمدن این روزها بوده و ذهن همه را به خود مشغول کرده است: ویروس کرونا!

دست گذاشتن روی چنین سناریوهایی خوبی‌ ها و بدی‌ های خودش را دارد. از طرفی فضای بازی و سناریو چیزی است که همه به راحتی با آن ارتباط برقرار می‌ کنند و از طرفی شاید بسیاری بخواهند به بهانه همین سرگرمی‌ ها کمی از اخبار کرونا و اسمش دور بمانند.

در هر صورت این موضوع بیشتر به سلیقه خود بازیکنان بستگی دارد، مبارزه با کرونا و ایده نجات دنیا به اندازه کافی جذاب و هیجان‌انگیز است حالا اگر از این دید به بازی توجه شود می تواند بسیار جذاب باشد.

اتاق فرار شیوع
هیجان مبارزه با ویروس کرونا در اتاق فرار شیوع

بازی اتاق فرار شیوع چگونه است؟

تمام جریان اتاق فرار آنلاین شیوع از طریق بات مخصوص آن اتفاق می‌ افتد و روایت سناریو هم از این قضیه مستثنی نیست. با وارد کردن کد مخصوصی که هنگام خرید بازی برایتان ارسال می ‌شود، بات بازی فعال می شود. و به خوبی مرحله به مرحله داستان و سناریو را روایت می‌ کند تا تصویرسازی خوبی از روند اتفاقات داشته باشید و بتوانید به راحتی با آن پیش بروید. حداکثر تعداد بازیکنان در اتاق فرار شیوع ۴ نفر است.

اتاق فرار آنلاین شیوع، شاید نیاز باشد که برای حل بعضی معماها در اینرنت سرچ کنید! یادتان باشد که بعضی معماها واقعا سخت هستند و نیاز است که برای حلشان زمان بگذارید.

قوانین بازی

اسکیپ روم ‌‌آنلاین، یک بازی معمایی است. شما در قالب یک داستان باید چند چالش معمایی رو پشت سر بگذارید تا به انتهای بازی برسید.

چالش ‌های معمایی در واقع قفل ‌هایی هستند که در طول بازی با آن ها آشنا می شوید. قفل ‌ها انواع مختلفی دارند. معمولاً با باز کردن یک قفل اطلاعات بیشتری به دست می آورید که در ادامه بازی از آن ها ممکن است استفاده کنید.

هر قفل یک اسم دارد (L1،L2،L3،…). در حین بازی زمانی که به قفلی برخورد کردید، به مدت دو ساعت می توانید روی قفل رمز وارد کنید. بعد از هر دو ساعت، از طریق انتخاب «قفل ‌ها» در مِنو، قفل مورد نظر را مجدداً انتخاب کنید و به حل معما ادامه بدهید.این اتفاق، هیچ تأثیری بر روند بازی شما ندارد.

معماها با روش‌های مختلفی حل می شوند. در طول بازی شما اطلاعاتی به شکل تصویر، فایل‌ متنی، صوتی و … دریافت می‌ کنید که حکم سرنخ را برای شما خواهند داشت.

اگر پاسخ درست رو وارد کنید، قفل به صورت اتوماتیک باز خواهد شد.

اگر دستگاه شما اندروید است، حتما مرورگر کروم رو نصب کنید.

برای حل بعضی از معماها باید از انواع جستجو در اینترنت و ابزارهای مختلف آنلاین استفاده کنید.

برای حل بعضی از معماها نیازاست که حداقل دو نفر از هم تیمی ها کنار هم باشند. اگردر لحظه بازی نمی توانید کنار هم باشید و یا تک نفره بازی می ‌کنید، لازم است که خودتان یا یکی از افراد تیم به دو دستگاه (موبایل، تبلت، لپ‌ تاپ، کامپیوتر) دسترسی داشته باشید.

نکات بازی تیمی در اتاق فرار شیوع

اگر تیمی بازی می کنید قبل از شروع بازی یک گروه در فضای مجازی ایجاد کنید که در آن جا بتوانید با هم صحبت و هم فکری کنید و راه ‌حل های مختلف را با هم دیگر بررسی کنید و مهم‌ تر از همه در مواقعی که نیاز به مشورت است، تصمیم ‌گیری کنید. حتماً این‌ کار را انجام دهید!

بازی زمان محدود و مشخصی ندارد. شما در هر ساعتی از شبانه ‌روز می توانید بازی کنید. اگر بعد از یک مدت احساس خستگی کردید یا کاری برایتان پیش آمد هیچ مشکلی وجود ندارد. نکته مهم این است که اگر تیمی بازی می ‌کنید، همیشه با هم و با اطلاع هم بازی کنید که هیچ کدام از اعضای تیم قسمتی از بازی را از دست ندهند.

اتاق فرار شیوع
اسکیپ روم شیوع

راهنمایی در هنگام بازی چگونه است؟

برای درخواست راهنمایی، دستور hint را بنویسید و ارسال کنید.

گرفتن راهنمایی، هیچ امتیاز منفی ندارد ولی تا جای ممکن سعی کنید کمک نگیرید. در صورت درخواست راهنمایی توسط یکی از اعضای تیم، متن آن برای تمامی اعضای تیم ارسال خواهد شد. پس قبل از ارسال درخواست حتماً با یکدیگر هماهنگ کنید تا برای یک مورد مشترک راهنمایی نگیرید.

اگر یکی از اعضای تیم، پاسخ «درست» را وارد کند، برای بقیه اعضای تیم هم پاسخش ثبت می شود و دیگر کسی نمی تواند برای آن معما، رمز وارد کند. (به جز مرحله ultimate)

سناریو اسکیپ روم شیوع

دانشمندان تراز اول دنیا در آزمایشگاه «انستیتو  ویروس ‌شناسی ووهان» به واکسن مقابله با ویروس ایجاد کننده بیماری COVID-19 دست یافته‌ اند و آماده می ‌شوند تا در یک کنفرانس خبری، جهانیان را از این پیشرفت بزرگ مطلع کنند.

اما در اثر یک اشتباه انسانی و عملکرد غلط سیستم تهویه، یک آلودگی ویروسی بسیار خطرناک در تمام انستیتو پخش شده که منجر به تخلیه کامل آن می ‌گردد. شما مسئول تیمی هستید که قرار است با فرستادن یکی از پیشرفته ‌ترین ربات ‌های جهان به مرکز سعی کنید سرم تهیه شده واکسن COVID-19 را خارج کنید.

اما بعد از مواجه شدن با قفل‌ های عجیبی که پیش از این در مرکز نبوده ‌اند ظن عمدی بودن آلودگی ویروسی در شما تقویت می شود. هدف شما دست یافتن به سرم واکسن COVID-19 است….

 

بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *