اتاق فرار شی

اتاق فرار شی

اتاق های فرار در ژانرهای مختلفی ساخته می شوند. بازی تم های مختلفی دارد شامل : ترسناک، دلهره آور، معمایی، جنایی و…. می باشد شما بسته به علایق خود می توانید یکی از این موارد را انتخاب کنید همه سبک های بازی مجموعه اسکیپ اسکری بر پایه ترس و دلهره می باشد. ما ابتدا قصد داریم درباره اتاق فرار شی (SHE) و ژانر آن صحبت کنیم.

اسکیپ اسکری

اسکیپ اسکری یک بازی واقعی (Real Life Game)  است که به صورت گروهی انجام می پذیرد و در آن بازیکنان به جای ورود مجازی، از طریق واسط هایی مانند رایانه و کنسول و موبایل و یا یک صفحه بازی به صورت واقعی وارد دنیای بازی می شوند و هدف آن ها در این بازی یافتن سرنخ ها برای حل معما و در نهایت فرار از اتاق است.

این سرگرمی در خارج از کشور با نام اسکیپ روم شناخته می شود. اسکیپ اسکری متشکل از چهار اتاق فرار است که یکی از آن ها اتاق فرار SHE می باشد. اتاق های فرار مجموعه اسکیپ اسکری در ژانر ترسناک و دلهره آور قرار می گیرند. بنابراین اگر علاقه مند هستید یک بازی ترسناک و هیجان انگیز را تجربه کنید، این بازی را از دست ندهید.

اتاق فرار یا اسکیپ روم یک بازی فیزیکی و ماجراجویانه است که به صورت تیمی انجام می شود. اعضای تیم خود را از بین دوستان و یا خانواده خود انتخاب می کنید و طبق علاقه خود یکی از سناریوها را انتخاب کرده و وارد دنیایی مهیج و جذاب می شوید.

همه چیز به شکلی طراحی شده است که شما را با یک چالش واقعی روبرو می کند. اتاق پر است از سرنخ هایی که پنهان شده اند و شما زمان محدودی دارید تا بتوانید معماها را پیدا کنید و آن ها را حل کنید.

نمی دانید چند معمای دیگر تا رسیدن به انتهای بازی پیش رو دارید؛ بنابراین باید خوب اتاق را بگردید و همه چیز را بررسی کنید تا زمان را از دست ندهید.

اتاق فرار شی
اسکیپ روم

خوشبختانه…

بازی اتاق فرار یک بازی تیمی است و شما در این مسیر تنها نیستید و با کمک و هم فکری دوستان خود می توانید معماها را حل کنید و خودتان را نجات دهید.

پس هم تیمی های درجه یک خود را انتخاب کنید و یک بازی چالش برانگیز را امتحان کنید.

برای انجام این بازی لزومی ندارد که هوش بالایی داشته باشید بلکه کار تیمی و پس از آن خلاق بودن بسیار مهم است و شما را به موفقیت نزدیک می کند.

از کلیشه های فکری خود فاصله بگیرید و تلاش کنید خلاقانه به موضوعات نگاه کنید تا بتوانید راحت تر و سریع تر معماها را حل کنید.

بازی های اتاق فرار از تم های مختلفی تشکیل شده اند که بسته به نوع ژانر بازی شامل ترسناک، دلهره آور، معمایی، جنایی و… می باشند و شما طبق علایق خود یکی از آن ها را انتخاب می کنید.

جزئیات اتاق فرار شی (SHE)

اتاق فرار شی در گروه ژانر درام و دلهره قرار می گیرد. نسبت به دکور مجموعه، این اسکیپ روم مناسب عزیزان بالای 16 سال هست.

درجه ترس این بازی 80 درصد

درجه معمایی بازی 70 درصد

میزان سختی بازی 8 از 10 می باشد. شما در مدت زمان 70 دقیقه، با کمک هم تیمی های خود که هر تیم با تعداد نفرات حداقل 4 و حداکثر 8 نفر، بازی هیجان انگیز را شروع کرده و می توانید قهرمان بازی شوید.

ژانر درام

اگه به موضوعاتی مثل نظریه ‌های توطئه، روابط مشکوک عاشقانه، سرنوشت ‌های تلخ و مرموز و دشمنی‌ ها و کینه‌ های دیرینه علاقه ‌مند هستید، حتما اسکیپ روم درام رو امتحان کنید!

در مدت اخیر توجه زیاد و مثبتی چه از جانب بازی سازان و چه از جانب مخاطبین به این ژانر شده است.

بازی هایی که شما را درگیر یک داستان جذاب و احساسی می کنند و شما با وارد شدن و تبدیل شدن به بخشی از یک قصه جذاب، تمام احساسات و عواطف شدید یک موقعیت درام را زندگی می کنید.

کیفیت بالای بازی هایی که در این ژانر عرضه شده اند هم می تواند یکی دیگر از دلایل این اقبال خوب مخاطبین از آن ها بوده باشد.

اگه دوست دارید با یک سناریوی جذاب بازی کنید و در هیجان بازی غرق شید و هرکدوم از اعضای تیمتان به یک کاراکتر فوق ‌العاده تبدیل شود، حتما اتاق فرار درام رو امتحان کنید!

شما در این بازی‌ ها معمولاً با سناریوهایی برگرفته از زندگی واقعی روبه‌رو هستید و به عنوان شخصیت ‌های داستان پر پیچ‌ و خم بازی، باید از مخمصه ‌ای که به وجود اومده خلاص شوید.

نقش شخصیت ها در ژانر درام

در اتاق فرار درام، این شخصیت‌ها هستند که با گذشتن از چالش‌ها و معماهایی که جلوی راهشون سبز می‌شود، داستان بازی رو پیش می‌برند. برخلاف اتاق‌ های ترسناک یا اکشن، یک اسکیپ روم درام معمولاً ترس و دلهره ‌ی زیادی ندارد. به همین دلیل در این بازی‌ها توجه و وقت تیم شما بیشتر به حل معماها و جلو بردن سناریوی بازی صرف می شود.

در اتاق فرار درام شما باید فکرتون رو به کار بندازید و بر اساس روابط منطقی و واقع‌ گرایانه، در مهلت محدود بازی به راز اتاق پی ببرید. دکور و داستان این بازی‌ها معمولاً قصد دارند یک رویداد یا بحران خاص رو به تصویر بکشند که قراره با هوش و ذکاوت شما به جای خوبی ختم شود.

اسکیپ ‌روم درام خودش زیر مجموعه ‌های زیادی مثل درام تاریخی، درام عاشقانه، درام سیاسی و درام جنایی دارد. به همین خاطر این اتاق ‌ها طبق سلیقه و خلاقیت طراحانشان ممکن است داستان‌ های جذاب مختلفی برای تعریف کردن داشته باشند.

ژانر دلهره آور

اتاق فرار دلهره آور نسبت به اتاق ‌های ترسناک، میزان وحشت معقول‌تری دارند. یعنی فقط خیلی کم به شما ترس ‌و لرز وارد می‌کنند که برای حل کردن معماها با مشکل مواجه شوید و موانع بازی برای شما چالش ‌برانگیزتر شوند.

در بازی ‌‌های دلهره آور قرار است با عمیق ترین نگرانی‌هاتون روبه‌رو شوید و حس تزلزل و تعلیق رو جایی خارج از رمان و فیلم تجربه کنید.

اسکیپ روم دلهره آور تمرکز اصلیش روی ترسوندن شما نیست. بلکه می ‌خواهد فضایی پر از دلهره و اضطراب خلق کند تا هیجان بازی بیشتر شود.

به همین خاطر شما مجبور می‌ شوید در میان کنجکاوی ‌هایتان، دلشوره و نگرانی هم داشته باشید.

اتاق فرار شی
ژانر دلهره در اتاق فرار

سناریوی اتاق فرار شی

سال ۱۹۷۰  پاریس خانواده pier یکی از مشهورترین خانواده ها، دخترشان ایزابل نامزدش را به خاطر خیانت به قتل می رساند.

بعد از آن اعضای این خانواده از هم جدا می شوند و عمارت pier تبدیل به یک خانه متروکه می شود با یک ساکن که خود ایزابل بود …

در این سناریو شما هیجان خانه متروکه را تجربه خواهید کرد فقط سعی کنید تیمی انتخاب کنید که بتوانید قهرمان این بازی باشید!

 

بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *