اتاق فرار هتل جهنمی

اتاق فرار هتل جهنمی

شنیدن داستان برای ما آدم ها جذاب است. به همین خاطر است که فیلم ها، کتاب ها، نمایش ها و بازی های ویدیویی هر کدام برای خودشان بازارهای میلیاردی دارند. حتماً توجه کرده اید که معمولاً مردم اخبار مربوط به حوادث را با وسواس بیشتری می خوانند. چون دوست دارند داستانی که به وجود آمده را به درستی درک کنند. در اتاق فرار هتل جهنمی، شما می توانید در کنار ترس، حس ماجراجویی و هیجان را نیز تجربه کنید!

حس همراهی با قصه و سناریو

بهترین اتاق فرار همانی است که طراحانش از یک ترفند به اسم «قلّاب روایی» استفاده کرده باشند. منظور از قلّاب روایی، ایجاد حس داستان پردازی و ماجراجویی است. این حس در نهایت باعث می شود کنجکاوی بازیکنان تشدید شود و بیشتر پیگیر ماجرای اتاق باشند. از طرفی، افراد را از دنیای واقعی و زندگی گذشته جدا می کند.

اگر بازیکن به خوبی درک کند که اصلاً چرا اولین سرنخ وجود دارد، پیدا کردن سرنخ دوم برایش بسیار جذاب تر می شود. پس مهم ترین ویژگی یک اتاق فرار خوب، داشتن یک سناریوی خوب و بی نقص است. شخصیت های عمیق و پس زمینه داشتن چالش ها، باعث می شود تیم بازی بیشتر و بیشتر در ماجرا غرق شوند.

البته ایجاد یک روایت بی نقص در بازی اتاق فرار مطمئناً کار آسانی نیست. اما قطعاً طراحان حرفه ای و با تجربه می توانند از پسش برآیند. بنابراین برای تجربه بهترین هیجان و لحظات در کنار دوستانتان در اتاق فرار، ابتدا به سناریوی آن اسکیپ روم توجه کنید!

اتاق فرار هتل جهنمی
اسکیپ روم هتل جهنمی

واقعاً در اتاق حبس می شویم!؟

اصلاً اینطور نیست! هر اسکیپ روم، یک راهنما یا Game Master دارد که وظیفه اش نظارت بر اجرای بازی است. گیم مستر در تمام طول بازی، مراقب شرکت کننده ها هست. هر مشکلی پیش آید و کوچک ترین خطری افراد را تهدید کند، بازی متوقف می شود و راهنما به شما کمک می کند. پس اصلاً نگران نباشید. وقتی وارد اتاق شدید، فقط روی بازی تمرکز کنید.

قبل از شروع بازی، راهنما در مورد قوانین کلی و هشدارهای مهم، یک سری توضیحات اولیه به تیم شرکت کننده می دهد. بعد از این توضیحات اولیه (که حتماً باید به آن ها توجه کنید)، راهنما شما رو به سمت درب اتاق راهنمایی می کند. قبل از این که وارد اتاق شوید، داستان یا سناریوی بازی برایتان مختصر گفته می شود. در واقع یکی دیگر از وظایف راهنما این است که به شما بفهماند در اتاق فرار چه مأموریتی دارید و چه چیزی در انتظارتان است.

معرفی چند هتل ترسناک در جهان

از زمزمه‌های مرموز گرفته تا … که در این هتل ها تجربه و طبق افسانه های محلی گزارش شده است. داستان تعدادی از این هتل ها را مختصر بازگو می کنیم:

هتل جهان اول (ارتفاعات جنتینگ، مالزی)

هتل جهان اول بالای کوه‌های Titiwangsa مالزی ساخته شده و جنگل‌های بارونی گرمسیری اطرافش را پوشانده اند. اما اسرارآمیزترین جاذبه این هتل، فعالیت ‌های ماوراءالطبیعه آن است.

در هر 7351 اتاق این هتل صداهای عجیبی شنیده می ‌شود که خیلی از محققین، این صداها را به جنگل‌های اطراف نسبت می دهند!

هتل استنلی (کلرادو، آمریکا)

هتل استنلی سال 1909 در پارک استس (Estes Park) ایالت کلرادو ساخته شده است. دهۀ 1970 بود که چند اتفاق عجیب از یکی از وحشتناک ترین هتل های دنیا گزارش شد و خیلی سروصدا کرد. این اتفاق‌ها تا امروز موضوع خیلی از تحقیقات ماوراءالطبیعه بوده اند.

هتل بوربن اورلئانز (نیواورلئان، آمریکا)

هتل بزرگ و تاریخی بوربون اورلئانز، یکی از ترسناک ترین هتل های جهان است که در سال 1827 به عنوان سالن مراسم های پر زرق و برق افتتاح شد. اواخر سده 1800 بود که این سالن توسط خانوادۀ مقدس (Holy Family) خریداری شد تا به عنوان مدرسه، بیمارستان، پرورشگاه و صومعه مورد استفاده قرار بگیرد.

اما دقیقاً همان زمان بود که اتفاقی وحشتناک اتفاق افتاد و باعث شد از آن موقع به بعد اتفاقات عجیب و غریب در آنجا شروع شود.

شیوع بیماری تب زرد باعث مرگ بسیاری از کودکانی شد که در هتل حضور داشتند و همین شروع ماجراهای بعدی بود.

جزئیات اتاق فرار هتل جهنمی

اسکیپ روم مهیج هتل جهنمی از مجموعه اسکیپ اسکری است. ژانر این اتاق فرار ترسناک بوده و مناسب عزیزان بالای 16 سال است.

مدت زمان بازی 60 دقیقه و تعداد نفرات هرتیم برای بازی حداقل 4 نفر و حداکثر 6 نفر است.

ویژگی‌های بازی اتاق فرار هتل جهنمی

1. همکاری با تیم را فراموش نکنید!

2. همه جا را جستجو کنید حتی مکان های خالی!

3. مدیریت زمان را فراموش نکنید تا وقت کم نیاورید.

4. سعی کنید تا جایی که ممکن است خيال ‌پردازی کنید.

5. از تمامی بخش‌های مغزتان استفاده کنيد و محدود فکر نکنید.

ژانر ترسناک

قدیمی ترین و قوی ترین احساس بشر ترس است. اتاق فرارهای ترسناک هم با هدف زنده کردن عمیق ترین ترس های پنهان در وجود ما طراحی می شوند. در این اتاق ها قرار است با یک دکور و سناریوی ترسناک و تکان دهنده مواجه شوید.

مزیت این اتاق ها این است که علاوه بر سرگرم شدن، همزمان در یک تجربه “کاتارتیکال” (Cathartical) هم شرکت می کنید. تجربه کاتارتیکال در علم روانشناسی، به تجربه هایی که باعث پالایش روان می شوند، اصطلاحاً “روان ‌پاک ‌ساز” یا “کاتارتیکال” گفته می شود.

اتاق فرارهای ترسناک می توانند موضوعات و ژانرهای فرعی مختلفی داشته باشند. موضوعاتی مثل اسلشر (Slasher)، روانشناختی، زندان ها، زامبی و .. از ژانرهای فرعی اتاق فرار ترسناک محسوب می شوند. این ژانر محبوب ترین ژانر اسکیپ روم در ایران است. چیزی حدود ۸۰ درصد بازی های ایران در این دسته قرار می گیرند.

فراوانی آن ها هم به علت استقبال خوب مخاطبان از آن هاست، اما مهمترین مسأله این است که بتوانیم تفاوت ژانر ترسناک را از دلهره آور تشخیص دهیم. در بازی های دلهره آور بازیکن مدام با یک دلهره و احساس عدم امنیت دائمی به بازی می پردازد.

اما در بازی های ترسناک مثل اتاق فرار هتل جهنمی؛ دیگر دلهره ای وجود ندارد و احساس خطر وجود ندارد و بازیکن با خود ترس و خطر رو به رو می شود.

اتاق فرار هتل جهنمی
ژانر ترسناک در اسکیپ روم هتل جهنمی

سناریوی اتاق فرار هتل جهنمی

شما و دوستان‌تان تصمیم می‌گیرید به مسافرت بروید و زمانی که به مقصد می ‌رسید تصمیم می‌گیرید برای استراحت به هتل بروید. اما نمی ‌دانید که ممکن است چه چیزی در انتظار شما باشد و شما در مدت زمان ۶۰ دقیقه باید خود را فراری دهید.

فراموش نکنید که برای فرار از این اتاق به همکاری همگی اعضای گروه نیاز دارید.

 

بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *