بازی های معروف اتاق فرار

بازی اتاق فرار

در این مقاله به معرفی جذاب‌ترین و معروف‌ترین بازی های اتاق‌ فرار خواهیم پرداخت و ژانر، سناریو و هرچیزی که در مورد این بازی‌ها وجود دارد را معرفی خواهیم کرد. در ادامه با ما همراه باشید.

اتاق فرار، در واقع بازی‌ای است که در آن تیمی از بازیکنان در یک یا چند اتاق سرنخ‌هایی را کشف می‌کنند، معماها را حل می‌کنند و وظایف خود را انجام می‌دهند تا در مدت زمان محدودی به یک هدف خاص برسند. هدف این بازی معمولا پیدا کردن راه فرار است. بیشتر بازی‌های اتاق فرار تیمی است اما بازی‌های رقابتی هم دارد.

بازی طالع نحس

سناریو

در این داستان شما گروهی خلافکار هستید که دستگیر شده‌اید و در روز انتقال به دادگاه برای محاکمه، در حالی که باران شدیدی در حال باریدن بود، خودروی شما ارتباطش با مرکز فرماندهی قطع شده و برای آن که در راه گیر نکند، مجبور به تغییر مسیر می‌شود. در همین زمان تغییر مسیر خودرو به جسمی سخت برخورد می کند و چپ می کند. شما از این فرصت پیش آمده استفاده کرده و باید فرار کنید.
در طول شب برای آنکه بیرون نمانید، کاملا اتفاقی و از روی طالع نحستان وارد خانه ی داستان ما می‌شوید. این خانه در واقع متعلق به خانواده التون بوده اما کسی نمی داند که سرگذشت این خانواده چه شده است. چرا هر شب صدای جیغ و ناله از این خانه به گوش می‌رسد؟؟
همه چیز را قبل از ورود به خانه متوجه خواهید شد.

ویژگی‌های آن

این اتاق فرار دارای تم ترسناک و هیجان آور است، همراه با اتفاق‌هایی که هیجان بازی را بیشتر میکند. شما در این بازی 70 دقیقه فرصت دارید.
دکور فوق العاده جذاب که فضاسازی را عمیق‌تر میکند و شما را از زمان حال جدا میکند، چرا که بازی و حوادث در گذشته ای نسبتا دور اتفاق افتاده است.
فضای بزرگ بازی از دیگر نکات طالع نحس است. فضای این بازی حدود ۹۵ متر مربع است که امکان بازی با تعداد بالای نفرات (بین 4 تا 10 نفر) نیز امکان پذیر است.
معمای های منطقی و چالش برانگیز از دیگر نکات بازی طالع نحس است که برای گروه های حرفه ای نیز قطعا جذاب خواهد بود.

بازی اتاق فرار
بازی طالع نحس

بازی آخرین نفر

سناریو

محل: آلمان، هامبورگ، ۱۹۹۶

در روز سه شنبه، ۱۳ اکتبر در جریان طرح بازسازی یکی از مناطق در حاشیه‌ی شهر هامبورگ، تصمیم به تخلیه و تخریب تمام این منطقه گرفته شد. در پی این تصمیم، دستور تخریب مدرسه‌ی قدیمی «هرسن» نیز داده شد.
«هرسن» که به خوابگاه بینوایان نیز شهرت داشت، یک مدرسه‌ی شبانه روزی بود که کودکان بی‌سرپرست را ثبت‌نام می‌کرد. کودکان عجیب و گاه ترسناکی که هیچ مدرسه‌ی دیگری حاضر به پذیرفتن آن‌ها نبود.

روز جمعه ۱۶ اکتبر مدرسه به صورت کامل تخلیه شد اما مطابق با لیست یک نفر کم بود، “آخرین نفر این لیست یعنی «سوفی اشمیت»! جستجو برای یافتن او در مدرسه و مناطق اطراف هیچ فایده‌ای نداشت و مفقود شدن سوفی اشمیت به یک پرونده‌ی غیرقابل حل تبدیل شد. پرس و جو از مسئول پیر مدرسه هم به علت کر و لال بودن وی راه به جایی نبرد!

روز یک شنبه ۱۸ اکتبر فردا صبح عملیات تخریب مدرسه آغاز می‌شود. اما پیش از تخریب، تصمیم گرفته می‌شود برای بار آخر یک عملیات جستجو در مدرسه صورت گیرد تا شاید اثری از سوفی یافت شود.
شما و گروهتان مامور می‌شوید تا امشب به جستجو در مدرسه‌ی هرسن بپردازید. اگر شما تایید کنید که سوفی در مدرسه نیست، مدرسه تخریب خواهد شد.
یادتان باشد، اگر سوفی در مدرسه باشد اما شما موفق به یافتن او نشوید، مسئول‌ زنده به گور شدن او خواهید بود!

ویژگی‌ها

آخرین نفر از بزرگترین بازی های حال حاضر کشور است که با فضاسازی خاصی طراحی شده. این بازی که محصول سال ۱۴۰۰ مجموعه است، اولین اتاق فرار ترسناک با تم مدرسه میباشد.  فضاسازی قدیمی یک مدرسه با تمامی جزئیات و بخش های مدرسه از ویژگی های آخرین نفر است. پیشنهاد ما این است قبل از تجربه آخرین نفر حتما طالع نحس را بازی کرده باشید.

بازی اتاق فرار
بازی آخرین نفر

بازی ارّه

سناریو

این اتاق فرار بر اساس فیلم معروف اره ساخته شده است. اگر یکی از فیلم های اره را دیده باشید، متوجه می‌شوید که ترس و هیجان در این اتاق فرار بسیار بالا است. در این بازی با یک قاتل زنجیره‌ای در خانه ای متروک و قدیمی روبرو هستید و این قاتل زنجیره ای قصد دارد با تزریق سم شما را بکشد. بنابراین حتما توجه داشته باشید که وقت زیادی برای فرار از این قاتل زنجیره ای ندارید. او قصد دارد دست و پاهای شما را ببندد و سپس سم را تزریق کند. شما 60 دقیقه برای نجات خود مهلت دارید. اگر این قاتل به شما سم تزریق کرد، به هر طریقی سم را با دست و پا بسته خنثی کنید و جان خود را نجات دهید.

ویژگی‌ها

این بازی هم مختص آقایان و بانوان است و می توانید در گروه های 3 تا 6 نفره بازی کنید. اگر زیر 13 سال سن دارید می‌توانید همراه با یک بزرگتر به بازی بپردازید. همچنین این بازی یک تفریح سالم و گروهی برای دوستان، خانواده ها و همکاران است.

بازی اتاق فرار
بازی اره

بازی کلبه مرگ

سناریو

با توجه به فصل بهار، کلبه‌های جنگلی بهترین گزینه برای سفر و اقامت در دل جنگل هستند. پس از یافتن کلبه‌های جنگلی و انتخاب یکی از آنها، سفر خود را آغاز می‌کنید. اما چرا در مورد تاریخ شهر و داستان‌های ترسناک آن و همچنین تجربیات افراد دیگر تحقیق نکردید؟! خب کار تمام شده است، و شما اکنون به کلبه رسیده اید!

پس از رسیدن به کلبه و باز شدن در، با پیرمرد و پیر زن مهربانی روبرو خواهید شد و خیالتان راحت خواهد شد که در امنیت هستید. بعد از کمی استراحت و تاریک شدن هوا، تصمیم می گیرید طعم آشپزی صاحبخانه را بچشید. بعد از خوردن چند قاشق متوجه خواهید شد که طعم غذا کمی متفاوت است. فرصتی برای پرسیدن از صاحبخانه نخواهید داشت و آخرین تصویری که به یاد می آورید لبخند پیرمرد و پیرزن است. وقتی بیدار می شوید با دست و پای خود و دوستانتان روبرو می شوید و نمی دانید چرا زندانی شده اید! اما می دانید که فقط 60 دقیقه فرصت دارید تا از این کلبه مرگ فرار کنید. بنابراین عجله کنید، اگر فکر می کنید می توانید از این کلبه فرار کنید شروع کنید!

بازی اتاق فرار
کلبه مرگ

 

بیشتر بخوانید:

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *