راهنمای بازی اتاق فرار ترسناک

اتاق فرار

اتاق فرار می‌تواند برای بسیاری از افراد جذاب و هیجان انگیز و برای عده‌ای دیگر خسته کننده و حتی مضحک باشد! این اتفاق برای خیلی‎ها می‎افتد و دلیل این احساس 90 درصد مواقع در اولین تجربه فرار از اتاق شکل می‎گیرد. فکر کنید برای اولین بار با دوستان خود به یکی از بازی‌های اتاق فرار می‌روید و هیچگونه اطلاعات قبلی از این بازی ندارید و ناگهان خود را در فضایی می‌بینید که هیچ هیجانی ندارد و فقط یک معما در کنار آن بدون دلیل خاصی وجود دارد. برای اینکه این اتفاق برای شما نیفتد، پیشنهاد می‌کنیم قبل از شروع این بازی راهنمای اتاق فرار را مطالعه کنید تا بتوانید بیشترین لذت را ببرید و از اتاق فرار کنید.

در میان ژانرها، ژانر ترسناک به دلیل میزان آدرنالین آزاد شده در بدن، طرفداران بیشتری را به خود جلب کرده است. در حالی که این نوع ژانرها از نظر حجم معما و ارتباط منطقی بین معماها معمولاً کیفیت ضعیف تری دارند و بازیکنان در طول بازی بخشی از هوش و حواس خود را بر روی عواملی که باعث ترس و وحشت در آنها می‌شود متمرکز می‌کنند و نمی‌توانند معماها را آنطور که باید و شاید حل کنند. 

راهنمای بازی اتاق فرار و شناخت قوانین بازی و محیط

هر یک از اتاق‌های فرار دارای قوانین خاصی است که باید در طول بازی رعایت شود. به عنوان مثال، ممکن است قبل از بازی به شما اطلاع داده شود که برخی تجهیزات نباید جابجا شوند. برای اینکه بازی را بدون اتلاف وقت و از دست دادن تمرکز به دلیل مشکلات ناشی از عدم توجه به قوانین با موفقیت به پایان برسانید، قوانین را بشناسید و از آن‌ها پیروی کنید.

اتاق فرار
شناخت قوانین بازی اتاق فرار ترسناک

در اتاق فرار با انرژی مثبت باشید

اتاق های فرار یکی از هیجان انگیزترین بازی‌های گروهی است که نه تنها ذهن را به چالش می‌کشد، بلکه شرایطی را برای شما فراهم می‌کند که یک ساعت را به خوبی و در فضایی فوق العاده پر انرژی سپری کنید. به همین دلیل، شما باید بتوانید با انرژی مثبت و روحیه کاملاً شاد به این محیط قدم بگذارید. فراموش نکنید که ذهن افراد شاد همیشه قدرت بیشتری برای حل معماها و مشکلات چالش برانگیز دارد.

انتخاب مدیر گروه را جدی بگیرید

همیشه وجود یک مدیر در همه تیم‌ها و کارگروهی ضروری است و برای فرار موفقیت آمیز از اتاق‌های فرار نباید این موضوع را نادیده بگیرید. بنابراین، ما پیشنهاد می‌کنیم با شناختی که از اعضای تیم خود دارید، شخصی را انتخاب کنید که بتواند شرایط را بهتر مدیریت کند. مدیر اتاق فرار باید بتواند سرنخ‌ها را به خوبی کنار هم قرار دهد، زمان را مدیریت کند و اعضای گروه را تشویق به همراهی و کسب نتایج بهتر کند. علاوه بر این، رهبر تیم باید بتواند وظایف را بین اعضای تیم تقسیم کند تا همه افراد بتوانند بدون اتلاف وقت در جستجوی سرنخ‌ها با هم کار کنند.

فرار موفقیت آمیز از اتاق فرار ترسناک با کنترل استرس

همانطور که گفته شد، اغلب مواقع اتاق های فرار به دلیل محدودیت زمانی ترسناک و در نهایت استرس زا هستند. افراد و تیم‌ها می‌توانند رکوردهایی را در اتاق فرار از بین ببرند که می‌تواند استرس را به خوبی کنترل کند. در هر مرحله از بازی احساس می‌کنید هیجان و استرس به شدت افزایش یافته است، نفس عمیق بکشید و فراموش نکنید که این فقط یک بازی است و هدف بیشتر لذت بردن از زمان است و نه چیز دیگری!

اتاق فرار
جست و جوی حرفه ای

حرفه‌ای جستجو کنید

سرنخ‌ها و پاسخ همه معماهای مطرح شده در اتاق فرار در فضا و اتاق بازی وجود دارد و کافی است آن‌ها را جستجو کرده و در کنار هم قرار دهید تا پاسخ درست را دریافت کنید. به همین دلیل، شما باید بتوانید یک جستجوی مناسب و حرفه‌ای داشته باشید و وقت خود را با بررسی پریزهای برق، مجاری کولر و غیره هدر ندهید. بیشتر اوقات، سرنخ‌ها به آنچه شما فکر می‌کنید نزدیکتر است و فقط کمی فکر کنید ساده و جستجوی خوبی با اعضای تیم با سرعت بالا داشته باشید. جیب مانتو و لباسی که روی آویز، پشت و گوشه قاب عکس و امثال آن است را از دست ندهید.

سرنخ‌ها را دسته بندی کنید

یکی از وظایف اصلی مدیر گروه طبقه بندی صحیح سرنخ‌ها برای دستیابی به پاسخ مناسب است. پس از دسته بندی یافته‌ها و دور انداختن سرنخ‌هایی که قبلاً مورد استفاده قرار گرفته‌اند، بالاخره ذهن می‌تواند تصمیم بهتری بگیرد.

با صدای بلند فکر کنید

اتاق فرار یک بازی گروهی است، بنابراین باید یکنواختی را کنار بگذارید و آنچه را که در ذهن شما می‌گذرد، حتی اگر اشتباه باشد، با صدای بلند بیان کنید. این یکی از مهمترین کلیدهای موفقیت در کنارگذاشتن اتاق‌ها و دیگر بازی‌ها و کار گروهی است و یافته‌ها و گمانه زنی‌های مختلف را گرد هم می‌آورد و در نهایت شما پاسخ درست را دریافت می‌کنید.

فرار موفقیت آمیز از اتاق فرار با تفکر ساده

یکی از بزرگترین اشتباهاتی که بسیاری از افراد و تیم‌ها هنگام بازی اتاق فرار مرتکب می‌شوند پیچیده شدن معماها و ایجاد سردرگمی است. برخلاف تصور بسیاری، اتاق فرار بازی سختی نیست و تنها با به چالش کشیدن مغز و ایجاد استرس شما را گیج می‌کند. به همین دلیل است که شما باید بتوانید ساده فکر کنید و فراموش نکنید که این یک بازی ساده برای مردم عادی است و قرار نیست تست هوش و معمای سنجش ضریب هوشی را حل کنید. با تفکر ساده، به راحتی می‌توانید سرنخ ها را جستجو کرده و رمز عبور را برای فرار موفقیت آمیز از اتاق فرار دریافت کنید.

اتاق فرار
ساده فکر کنید

قفل‌ها را بشناسید

قفل‌های مورد استفاده در اتاق فرارها متنوع هستند و برای مدیریت بهتر زمان، باید نحوه باز کردن آن‌ها را بدانید. توجه داشته باشید که کوچکترین ثانیه‌هایی که برای عدم آشنایی با قفل و باز کردن قفل آن از دست می‌دهید، می‌تواند در نهایت باعث شکست شما شود.

با کدهای رمز عبور آشنا باشید

فقط کافی است در اینترنت رمزهای مختلف رمز عبور، از جمله کد مورس را جستجو کنید تا بتوانید در حین بازی در اتاق فرار از آن‌ها استفاده کنید. هرچه ذهن شما تحلیلی تر و با نحوه رمزگذاری اطلاعات بیشتر آشنا باشد، شانس موفقیت شما در اتاق فرار بیشتر است. به همین دلیل، ما پیشنهاد می‌کنیم که به متن روی برگه و قاب عکس و … و همچنین اشکال هندسی توجه زیادی داشته باشید، زیرا آن‌ها کد بازی را در قلب خود دارند.

 

بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *