قیمت اتاق فرار

قیمت اتاق فرار

از آنجا که اتاق فرار  یک تجارت جدید و رقابتی است بیشتر مشتری‌ها نمی‌دانند قیمت اتاق فرار چقدر است.

اتاق فرار چیست؟

اتاق یک اتفاق تقریبا جدید است که در آن بازیکنان از سرنخ ها، استراتژی ها و نکاتی برای حل مجموعه ای از معماها و چالش ها برای رسیدن به هدف خود استفاده می‌کنند. بازیکنان برای انجام این کار با محدودیت زمانی هم روبرو هستند.

در این بازی بازیکنان نقش یک شخصیت را بازی می‌کنند و با بازیکنان دیگر ارتباط برقرار می‌کنند. بازیکنان برای انجام مأموریت خود و فرار از اتاق مجبورند شخصیت ها را به خوبی تجسم کنند. اگرچه اتاق‌فرار یک پدیده سرگرم کننده است اما همچنین برای بحث آموزش و تیم سازی برای شرکت‌ها و گروه های حرفه‌ای هم استفاده می‌شود. دلیل اصلی آن تقویت ارتباط، اعتماد و همکاری بین اعضا است.

قیمت اتاق فرار
بازی اتاق فرار

مخاطبان اتاق‌فرار

برخلاف تصور عموم، طرفداران اتاق‌فرار قشر خاصی از جامعه نیستند و این بازی به عنوان اعتیاد آورترین و محبوب ترین سرگرمی های جهان شناخته می شود که قادر است مردم را تحت تأثیر قرار دهد. مخاطبان اصلی اتاق های فرار معمولاً گروه های دوستانه هستند. اما امروزه بازی اتاق فرار به مدارس و دانشگاه ها، شرکت ها و سازمان های بزرگ راه یافته است.

معمولاً در اکثر اتاق های فرار باید بازیکنان حداقل 30 دقیقه زودتر بیایند. به این دلیل است که مستر گیم شما باید بازی را برای شما توضیح دهد و دستورالعمل های خاصی را ارائه دهد. در صورت وجود مشکل، ممکن است لازم باشد گروه شما در مورد محل های خروج اضطراری نیز مشاوره داده شود. علاوه بر این، ممکن است اعضای تیم شما برای جلوگیری از توقف در اواسط جلسه بازی، نیاز به مراجعه به دستشویی داشته باشند.

قوانین ساده را دنبال کنید و تجربه فرار از اتاق برای شما، تیم شما و سایر بازیکنان سرگرم کننده و لذت بخش خواهد بود. به مالکیت کسب و کار توجه کنید و وسایل اتاق را سرقت یا تخریب نکنید. صدای خود را خیلی بلند نکنید در غیر این صورت ممکن است حواس دیگران را پرت کرده یا تمرکز آنها را خراب کنید. و بیشتر از همه ، به قوانین تعیین شده توسط مستر گیم خود گوش دهید.

قیمت اتاق فرار

از آنجا که اتاق فرار  یک تجارت جدید و رقابتی است ، بیشتر مشتری‌ها نمی‌دانند هزینه بازی در اتاق فرار چقدر است. دو الگوی مشترک وجود دارد که براساس آن‌ها هر بازیکن 55٪ و تیم 39٪ کل هزینه شارژ می‌شود. همچنین یک مدل هرمی وجود دارد که بسته به تعداد بازیکنان در قیمت افزایش می‌یابد. به عنوان مثال، هزینه 2-4 نفر از 5-8 نفر متفاوت است.

با این حال، دوباره از آنجا که این یک صنعت جدید بازی است، ممکن است اختلاف قیمت بر اساس اتاق فرار وجود داشته باشد، که مناسب و طبیعی است. هنگامی که اتاق فرار در یک منطقه شروع به کار می‌کند، آن را الگویی برای اتاق‌های فرار دیگر در نظر می‌گیرند.

در آسیا، بیشتر هزینه‌های اتاق فرار براساس بازیکن (هر نفر) است. در حالی که در اروپا بیشتر به صورت تیمی مشاهده می‌شود.

در ایالات متحده، متوسط ​​قیمت هر بازیکن در اتاق فرار 23.68 دلار است. در این صنعت اتاق‌های فراری وجود دارد که هر بازیکن هزینه بسیار کمتری را در آنها پرداخت می‌کند. به عنوان مثال، در آسیا، هزینه هر بازیکن در اتاق فرار حدود 5.00 دلار، در اروپا 12.00 دلار و 13.00 دلار در آمریکای شمالی و جنوبی است.

با توجه به قیمت اتاق فرار در ایران، شما می توانید در اتاق فرار دژاوو معماهای هیجان انگیز و مرموز را با دوستان و خانواده خود با قیمت بسیار مناسب تجربه کنید.

قیمت اتاق فرار
قیمت اتاق فرار

ژانرهای اتاق فرار

بازی اتاق فرار نوع جدیدی از ورزش‌های گروهی فکری است که در آن بازیکنان در یک فضای خاص گرفتار می‌شوند. البته نوعی از این بازی وجود دارد که فراتر از یک فضای خاص و از نظر محیطی است. (معمولاً در فضاهایی مانند پارک‌ها، مجتمع‌های تجاری، مجتمع های تفریحی و غیره) اگرچه بازی اتاق فرار معمایی یک ورزش گروهی فکری است. اما این ورزش هنوز در رده ورزش‌های همگانی قرار ندارد و یک ورزش بین‌المللی و ملی به حساب نمی‌آید.

هدف اصلی از شرکت در بازی‌های اتاق فرار، گذراندن اوقات خوشی با عزیزان است. ژانرها و انواع مختلف داستان در بازی اتاق فرار وجود دارد مانند جنایی، ماجراجویی، تاریخی، ترسناک، معمایی، کارآگاهی، وحشت، فرار از زندان، کارتونی و کودکانه.
هر یک از ژانرهای بازی فرار مخاطبان زیادی را به خود جلب کرده است.

معماها

ژانرهای غیر ترسناک در اتاق فرار به طور کلی به عنوان اتاق فرار معمایی شناخته می‌شوند. در طراحی چنین اتاق‌های فراری، با وجود ایجاد هیجان و انگیزه برای حل معما برای بازیکنان، باید معماهای منطقی و منظم طراحی و اجرا شوند. انواع معما در چنین اتاق‌هایی به طور کلی از دو روش خطی (سری) و موازی پیروی می‌کنند.

در اتاق فرار معمایی علی رغم هیجان و تمایل به حل معما، معماهای منطقی متناسب با داستان اتاق طراحی می‌شوند که منجر به یافتن سرنخ می‌شوند. بازیکنان در داستان بازی غرق می‌شوند. تا حدی که هیجان بازی در یک اتاق استاندارد باعث می‌شود بازیکنان مدت طولانی با یکدیگر درباره اتفاقات و هیجان بازی صحبت کنند.

بازیکنان همیشه به دنبال راه حل برای معما هستند. اگر دو راه مختلف برای حل معما وجود داشته باشد، بازیکنان گیج می‌شوند و میزان رضایت آنها از بازی به شدت کاهش می‌یابد. بنابراین، بدترین نوع معما داشتن چندین راه حل است.

یکی از رضایت بخش‌ترین پاسخ‌هایی که یک طراح می‌تواند از بازیکنان به یک معمای حل نشده بگیرد این است که چرا من به آن فکر نکردم. وقتی بعد از بازی راه حل معما را برای بازیکن توضیح دادیم، او باید متوجه شود که این بهترین راه حل بود و راه حل دیگری نبود.

قیمت اتاق فرار
معماها

زمان حل معما

اتاق های فرار معمولاً در دنیای واقعی به صورت فضاهایی مانند زندان ها، سلول های انفرادی، خانه‌های متروکه، فضاپیماها و هر مکان دیگری که با داستان بازی سازگار باشد شبیه سازی می شوند. هر اتاق فرار، مانند همه فیلم ها، ژانر و سناریوی خاصی دارد. همانطور که در فیلم ها، نویسنده، بازیگران، کارگردان، تهیه کننده، دکوراتور و دیگر عوامل همیشه سعی می کنند تا کار را به ژانر و سناریوی فیلم نزدیک کنند.

همانطور که می‌دانید سناریوهای هر اتاق فرار متفاوت است. و هر یک از آن‌ها به تعداد مشخصی از اعضا نیاز دارند تا ما بتوانیم معمای پیش روی شما را حل کنیم. بنابراین برای استفاده از اتاق فرار، فقط یک

 

بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *